Connect with us

Hi, what are you looking for?

Technologie

Pneumatyczne młotki Borries do znakowania i stemplowania

Szukając narzędzi do szybkiego i łatwego znakowania warto zwrócić uwagę na ofertę młotków pneumatycznych marki Borries. Ich solidna konstrukcja oraz łatwość obsługi pozwala skutecznie znakować oraz stemplować powierzchnię wykonaną z różnych metali. Produkty marki Borries od lat cieszą się zaufaniem klientów z branży przemysłowej. Dzięki najlepszej jakości materiałom narzędzia Borries cechują się niezawodnością oraz wysoką kulturą pracy.

Pneumatyczne młotki Borries – przepis na skuteczne znakowanie

Oferta młotków Borries to szeroka paleta produktów, która pozwala stemplować detale wykonane ze stali, aluminium, żelaza oraz tworzyw sztucznych. Narzędzia Borries znajdują zastosowanie zarówno w przemyśle produkcyjnym, jak również podczas drobnych prac rzemieślniczych. Wyróżnia je łatwość obsługi. Dzięki wbudowanym systemom zabezpieczającym młotki eliminują ryzyko odskakiwania po wykonanym stemplowaniu.

Zasilane pneumatycznie młotki Borries gwarantują powtarzalność prac nadając numery seryjne wytwarzanym produktom. Najczęściej jednak młotki Borries sprawdzają się podczas znakowania kontrolnego, znakowania numerowego lub do oznaczania środka. Ich uniwersalność pozwala na wykorzystywanie podczas prac ręcznych, jak również sparowanie z zestawem narzędzi tworząc zautomatyzowane stemplowanie.

Wykonane z trwałych i solidnych materiałów narzędzia Borries cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, co przekłada się na ich wysoką żywotność. Spośród różnych modeli marka Borries poleca młotki pneumatyczne ze znakownikami o stalowych czcionkach, które są wspomagane przez dedykowane uchwyty. Oprócz tego, wyróżnia się stemple pojedyncze, głowice numerujące (w zależności od modelu młotka) oraz znakowniki przystosowane do wyznaczania środka.

Młotki Borries – poznaj niezwykły komfort pracy

Młotki pneumatyczne Borries zostały zaprojektowane z myślą o komforcie pracy operatorów. Niezwykle poręczne i precyzyjne narzędzia zapewniają skuteczne znakowanie w ułamku sekundy. Znakownik, wykorzystując wbudowane czujniki, znakuje bądź stempluje powierzchnię detalu tuż po przyłożeniu młotka do podłoża. Wnikając w strukturę przedmiotu narzędzie pozwala uzyskać zamierzony efekt bez konieczności nanoszenia jakichkolwiek poprawek. Dzięki regulacji siły docisku młotek pneumatyczny Borries dobiera optymalny nacisk nanosząc numery seryjne.

W zależności od indywidualnych potrzeb producent oferuje aż 4 rodzaje młotków, które odpowiednio dobrane pozwolą uzyskać zamierzony efekt. Młotek pneumatyczny Borries BM8 to młotek zapewniający skuteczne znakowanie na małych powierzchniach. Gwarantujący siłę nacisku 6kN sprawdza się podczas niezwykle precyzyjnych prac. Zarówno model BM8 oraz BM10 dostępny jest z funkcją dodatkowego zaworu bezpieczeństwa.

Młotek z serii BM22 to urządzenie przeznaczone do stemplowania większej powierzchni. Jego siła nacisku pozwala uzyskać w pełni czytelne i przejrzyste znaki na powierzchni detalu. Do najbardziej wymagających prac marka Borries zaprojektowała młotek pneumatyczny BM25. Urządzenie stempluje z naciskiem do 35kN. Tak różnorodna kolekcja narzędzi pozwala dobrać idealne rozwiązanie do własnych potrzeb.

Dzięki solidnej konstrukcji i najwyższej jakości materiałom użytym do produkcji młotków znakujących zyskuje się bezawaryjne narzędzia, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Do kolejnych zalet młotków znakujących Borries zaliczyć można ich niewielkie rozmiary, które, w zależności od potrzeb, zapewniają łatwy dostęp do bardziej wymagających powierzchni. Podczas prac ręcznych przemyślana konstrukcja narzędzi zapewnia swobodę użytku operatorowi. W ten sposób zyskuje się najwyższą precyzję i jakość prac.

Produkty firmy Borries to narzędzia, które spotkały się z aprobatą tysięcy użytkowników z branży przemysłowej. Atrakcyjne właściwości oraz niski koszt zakupu sprawia, że jest to godne polecenia rozwiązanie.

Źródło: S.T.M – Systemy i Technologie Mechaniczne

Zobacz również

Biznes

Baner  jest bardzo skutecznym i relatywnie tanim sposobem na reklamę. Banery wielkoformatowe są stosowane od wielu lat i nadal bardzo dobrze spełniają swoją funkcję,...

Biznes

Wykorzystywane w działalności gospodarczej instalacje emitujące gazy i pyły mogą mieć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Nic więc dziwnego, że wymagają uzyskania stosownego pozwolenia....

Dom i ogród

Gdy w końcu nadchodzi moment, kiedy zakupione mieszkanie jest gotowe i czeka na odbiór, wiele osób daje ponieść się emocjom. Starają się one szybko...

Dom i ogród

Aranżacja małej kuchni wymaga odpowiedniego pomysłu oraz skrupulatnego planowania – zwłaszcza w kontekście wyboru mebli kuchennych. Współczesny rynek meblarski oferuje szereg praktycznych rozwiązań, które...

Copyright © 2020 Carrox Magazyn