Connect with us

Hi, what are you looking for?

Technologie

Wynajem kompresora a outsourcing sprężonego powietrza — co wybrać?

zakup-kompresora-przemyslowego

Sprężone powietrze jest coraz popularniejszym medium energetycznym w przemyśle i usługach. Stosuje się je zarówno w przemyśle drzewnym, meblarskim, farmaceutycznym, elektronicznym, metalowym, jak i zakładach usługowych — np. w warsztatach samochodowych czy lakierniczych. Zakup kompresora jest jednak nie zawsze optymalnym rozwiązaniem z punktu widzenia ekonomicznego. Jakie inne możliwości daje zatem przedsiębiorstwom branża sprężonego powietrza? 

Sprężone powietrze — czy trzeba kupować sprężarkę?

Zakup kompresora do zakładu przemysłowego lub usługowego jest poważnym wyzwaniem inwestycyjnym. Dobre i wydajne sprężarki są często dość drogie, a ich wykorzystanie nie zawsze się zwraca. Dlatego branża sprężonego powietrza dla klientów, którzy korzystają ze skompresowanych gazów sporadycznie lub okresowo, przygotowała alternatywną ofertę — tj. wynajem kompresorów lub outsourcing sprężonego powietrza. Czym różnią się te rozwiązania i dla kogo są dedykowane?

Wynajem kompresorów — czy się opłaca i kto powinien skorzystać?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który dopiero rozpoczyna działalność produkcyjną lub usługową i mnogość kosztów przekracza Twoje możliwości inwestycyjne, rozważ ofertę wynajmu kompresorów. Obecnie na rynku kompresory na wynajem dostępne są w szerokiej gamie modeli i zapewniają sprężone powietrze o różnych parametrach technicznych, zatem wybór sprężarki dostosowanej do potrzeb Twojej firmy nie będzie trudne. Oferta wynajmu sprężarek obejmuje wszystkie typy kompresorów — od sprężarek tłokowych i śrubowych, po olejowe i bezolejowe, przewoźne, a nawet dmuchawy i urządzenia przeznaczone do układów pneumatycznych.

Dlaczego warto wynająć sprężarkę? Zakup kompresora do firmy zazwyczaj wiąże się z pewnym okresem oczekiwania — kompresory zazwyczaj nie są dostępne od ręki — szczególnie te przeznaczone do przemysłu. Natomiast sprężarki na wynajem można otrzymać w zasadzie natychmiast po podpisaniu umowy najmu. Spośród zalet wynajmu kompresorów można wyliczyć jeszcze możliwość uwzględnienia całej kwoty wynajmu w kosztach działania firmy. Co więcej, kompresory na wynajem są zazwyczaj dostarczane, serwisowane i konserwowane przez firmę, która je wynajmuje. Takie urządzenia są także w razie awarii naprawiane priorytetowo przez profesjonalną firmę serwisową. 

Kto jeszcze powinien korzystać z usługi wynajmu kompresorów? Sprężarka na wynajem to doskonałe rozwiązanie dla firm, które czekają na nowy kompresor, a nie chcą zatrzymywać produkcji, albo muszą odłączyć posiadane urządzenie z powodu naprawy lub remontu. Taką opcję doceniają również przedsiębiorcy, który dysponują zmiennymi kontraktami lub elastycznie dostosowują profil produkcji do wymagań rynku. 

Outsourcing sprężonego powietrza — co to jest i dla kogo?

Outsourcing sprężonego powietrza nie wiąże się z żadnym ryzykiem, ponieważ nie wymaga ani zakupu maszyn, ani leasingu, ani wynajmu sprężarek. Usługa ta polega na zakupie stricte sprężonego powietrza. Może być ono dostarczone w wynajętym lub należącym do klienta zbiorniku ciśnieniowym. Jest to usługa niezwykle elastyczna — zamówiony gaz, w zależności od potrzeb zamawiającego, dostarczany jest w firmie ciągłej, sezonowej lub okresowej. Można zamówić także sprężony gaz okazjonalnie. 

Klient, składając zamówienie, określa parametry skompresowanego medium. Określa także formę zakupu — w abonamencie lub w metrach sześciennych. Co ważne, dostarczany gaz ma ściśle określone parametry i produkowany jest przy zastosowaniu dedykowanych, specjalistycznych sprężarek. Można zamówić sprężone powietrze o różnych klasach czystości — także to o klasie „0” i o różnej wydajności czy ciśnieniu. 

Komu jest dedykowana oferta outsourcingu sprężonego powietrza? Z tego rodzaju usług najczęściej korzystają firmy, które nie są zainteresowane inwestycją polegająca na tworzeniu sprężarkowni. Jednocześnie wymagają stałych dostaw sprężonego gazu o ściśle określonych parametrach. W efekcie to firma serwisująca przejmuje na siebie zobowiązanie stałej kontroli dostaw medium i jego jakości. 

Zobacz również

Biznes

Baner  jest bardzo skutecznym i relatywnie tanim sposobem na reklamę. Banery wielkoformatowe są stosowane od wielu lat i nadal bardzo dobrze spełniają swoją funkcję,...

Life Style

Już sam fakt konieczności pożegnania bliskiego nie jest łatwy. Towarzyszy temu wiele trudnych emocji. To zresztą moment, do którego nie da się przygotować, ani...

Biznes

Wykorzystywane w działalności gospodarczej instalacje emitujące gazy i pyły mogą mieć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Nic więc dziwnego, że wymagają uzyskania stosownego pozwolenia....

Dom i ogród

Aranżacja małej kuchni wymaga odpowiedniego pomysłu oraz skrupulatnego planowania – zwłaszcza w kontekście wyboru mebli kuchennych. Współczesny rynek meblarski oferuje szereg praktycznych rozwiązań, które...

Copyright © 2020 Carrox Magazyn