Connect with us

Hi, what are you looking for?

Dom i ogród

Ogrzewanie przyjazne dla środowiska tylko z propanem

Rozwiązania przyjazne dla środowiska zyskują coraz większe zainteresowanie. Dotyczy to wszystkich sfer życia. Jednak proekologiczne działania wydają się najistotniejsze i najbardziej naglące w przypadku wybieranych metod ogrzewania. W poszukiwaniu przyjaznych dla środowiska form ogrzewania domu, które jednocześnie będą efektywne, wydajne i niedrogie, warto zwrócić uwagę na te zasilane propanem. Jest on najbardziej ekologicznym paliwem opałowym dostępnym obecnie na rynku. Przedstawiamy garść faktów na poparcie tego twierdzenia.

Wspólnie dbajmy o środowisko, naprawdę warto

Konieczność dbania o środowisko dla większości z nas wydaje się oczywista. Wciąż słyszymy o rosnącym zanieczyszczeniu powietrza, któremu musimy przeciwdziałać. Dlatego decydując się na zmianę sposobu ogrzewania lub wybierając metodę ogrzewania nowego domu, wybierajmy formy przyjazne dla środowiska

Głównymi winowajcami złej jakości powietrza są domowe kotły na paliwa stałe. Owiany złą sławą węgiel kamienny to jedynie wierzchołek góry lodowej. Wielu użytkowników pieców spala w nich ogrom śmieci. Takie postępowanie prowadzi do uwalniania do środowiska i atmosfery szkodliwych substancji, które nie tylko brzydko pachną, ale również znacząco przyczyniają się do pogorszenia naszego stanu zdrowia. Problemem są tu zarówno pyły zawieszone tworzące smog, jak i sadza czy węglowodory aromatyczne odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach spalin z domowych pieców. Kwestia jakości powietrza i naszego realnego wpływu na jej poprawę to rzecz bardzo nam bliska, bo w końcu sami wdychamy to, co wypuszczamy z naszych kominów. Jednak warto także zwrócić uwagę na dużo dalej idące konsekwencje wykorzystywania niektórych paliw i materiałów opałowych. 

Zainteresujmy się także sposobem pozyskiwania paliwa: czy jest on bezpieczny dla środowiska i czy nie powoduje jego nadmiernej degradacji. Dodatkowo niektóre metody ogrzewania mogą zagrażać wodom gruntowym czy glebom, a co za tym idzie, żyjącym w nich organizmom. 

Gaz propan nie tylko eliminuje zanieczyszczenie powietrza, ale także w żaden sposób nie zagraża czystości gleby czy wód gruntowych. Sposób pozyskiwania propanu również nie powinien wzbudzać naszego niepokoju. Wszystko to sprawia, że decydując się na gaz propan, wybieramy ogrzewanie domu przyjazne dla środowiska.

Ekologiczne ogrzewanie z propanem

Płynny propan to zdecydowanie najbardziej ekologiczne paliwo, jakie możemy wybrać. Jego spalanie w żaden sposób nie przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza oraz zwiększenia zanieczyszczenia atmosfery, a także jest bezpieczne dla gleby i wód gruntowych. Wykorzystanie propanu do ogrzewania domu daje nam pewność, że dbamy o środowisko. 

Propan jest ekologicznym paliwem, które nie prowadzi do pogorszenia stanu środowiska, poczynając od etapu pozyskiwania gazu przez jego przechowywanie, na spalaniu kończąc. Zaczniemy jednak od początku. Pozyskiwanie gazu propan to produkt uboczny innego procesu chemicznego, a mianowicie destylacji i rafinacji ropy naftowej. Kolejną ważną kwestią jest przechowywanie propanu. Niewłaściwe składowanie materiałów opałowych przyczynia się zarówno do zanieczyszczania atmosfery, jak i do zanieczyszczenia gleby oraz wody. Ekologiczny charakter propanu odznacza się również w tej kwestii. 

Płynny propan magazynowany jest w specjalnie do tego celu przeznaczonych zbiornikach, które gwarantują bezpieczeństwo przechowywania. Zbiorniki na płynny propan wykonane są z trwałych, nietoksycznych materiałów i dzięki temu są całkowicie bezpieczne. Podobnie samo spalanie propanu jest ekologiczne oraz przyjazne dla środowiska. W jego procesie otrzymujemy ciepło wykorzystywane do ogrzewania domu, a także czystą wodę i niewielkie ilości dwutlenku węgla. 

Ogrzewanie propanem jest jedną z najczystszych i najbardziej ekologicznych form wykorzystywanych w domu czy firmie. Wszystkie te cechy sprawiają, że możemy wybrać ogrzewanie przyjazne dla środowiska.

Źródło: LPG Direct – gaz propan

Zobacz również

Biznes

Baner  jest bardzo skutecznym i relatywnie tanim sposobem na reklamę. Banery wielkoformatowe są stosowane od wielu lat i nadal bardzo dobrze spełniają swoją funkcję,...

Biznes

Wykorzystywane w działalności gospodarczej instalacje emitujące gazy i pyły mogą mieć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Nic więc dziwnego, że wymagają uzyskania stosownego pozwolenia....

Life Style

Już sam fakt konieczności pożegnania bliskiego nie jest łatwy. Towarzyszy temu wiele trudnych emocji. To zresztą moment, do którego nie da się przygotować, ani...

Dom i ogród

Aranżacja małej kuchni wymaga odpowiedniego pomysłu oraz skrupulatnego planowania – zwłaszcza w kontekście wyboru mebli kuchennych. Współczesny rynek meblarski oferuje szereg praktycznych rozwiązań, które...

Copyright © 2020 Carrox Magazyn