Connect with us

Hi, what are you looking for?

Biznes

Komu zlecić wysyłkę towarów za granicę?

Delivery man taking parcel from car outdoors

Wysyłka towaru za granicę nie zawsze jest łatwym zadaniem. Bywa, że wymaga skompletowania odpowiednich dokumentów oraz uiszczenia dodatkowych opłat. Żeby wszystko przebiegło bez przeszkód, a przesyłki dotarły do odbiorców na czas, warto skorzystać z usług specjalistów. Komu zlecić wysyłkę towarów za granicę? Jak wybrać rzetelny podmiot?

Wysyłka towaru za granicę – firma logistyczna czy kurier?

Dynamiczny rozwój handlu międzynarodowego sprawił, że na rynku funkcjonuje wiele podmiotów oferujących wysyłkę towarów za granicę. Z jednej strony pozwala to na wybór odpowiedniego usługodawcy. Z drugiej utrudnia podjęcie właściwej decyzji. Klienci indywidualni i firmy najczęściej korzystają ze wsparcia albo firm kurierskich, albo firm logistycznych.

Dla jednych i drugich wysyłka międzynarodowa to chleb powszedni. Który podmiot jest więc lepszy? Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych potrzeb klienta. Osoby prywatne, które wysyłają pojedyncze paczki raz na jakiś czas, zazwyczaj korzystają z usług firm kurierskich. Natomiast przedsiębiorstwa współpracują i z firmami kurierskimi, i z firmami logistycznymi.

Jeżeli w grę wchodzi wysyłanie wielu partii towarów do kilku odbiorców lub konieczny jest transport na dalekie odległości (inny kontynent), wówczas warto skorzystać z usług firmy logistycznej. Profesjonalny podmiot nie tylko zapewni terminową dostawę, ale również będzie służyć wsparciem w kompletowaniu i wypełnianiu dokumentów. Krótko mówiąc, kompleksowo zajmie się organizacją transportu. Wsparcie firmy logistycznej będzie nieocenione także wtedy, gdy w grę wchodzi przeładunek towarów.

Wysyłka towarów za granicę – jak wybrać rzetelnego partnera?

Współpraca z rzetelnym podmiotem zagwarantuje, że wysyłka towarów za granicę przebiegnie bez problemów. Dlatego wybór odpowiedniej firmy logistycznej lub kurierskiej ma kluczowe znaczenie dla powodzenia przedsięwzięcia. Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę, by wybrać godnego zaufania partnera biznesowego?

Dzięki internetowi z łatwością można sprawdzić, co dotychczasowi klienci sądzą o firmie logistycznej lub kurierskiej. Warto z tej możliwości skorzystać. Przyjrzeć powinieneś się zwłaszcza tym opiniom, które traktują o wysyłce międzynarodowej. Dzięki temu dowiesz się, czy podmiot należycie wywiązał się z powierzonych mu zadań w obszarze, który Cię interesuje.

Pozytywne opinie klientów to jednak nie wszystko. Profesjonalna firma będzie mogła pochwalić się nie tylko udanymi realizacjami, ale również licznymi certyfikatami i licencjami uprawniającymi ją do wykonywania usług logistycznych lub kurierskich.

Wysyłka towarów za granicę może budzić spore obawy o bezpieczeństwo ładunku. Profesjonalny przewoźnik nie tylko będzie dysponował ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej, ale również zaoferuje klientom dodatkowe ubezpieczenie Cargo. W razie uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży ładunku pokryje ono straty przedsiębiorstwa.

Co więcej, firma spedycyjna lub kurierska powinna udostępniać narzędzie do śledzenia przesyłki zagranicznej, zarówno Tobie, jak i odbiorcy. Dzięki temu zyskasz kontrolę nad realizowaną wysyłką.

Wysyłka międzynarodowa – o czym musisz pamiętać jako przedsiębiorca?

Jeśli chcesz sprzedawać wytworzone przez siebie towary za granicą, musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Jedną z nich jest konieczność zarejestrowania firmy jako czynnego podatnika VAT-u. Jeśli do tej pory byłeś zwolniony z tego obowiązku (z uwagi na niskie obroty roczne), musisz zrezygnować z ulgi. Co więcej, wysyłając towary za granicę, jesteś zobowiązany do wystawienia faktury VAT – dotyczy to zarówno klientów będących osobami fizycznymi, jak i firmami.

To tylko niewielki wycinek formalności, o które musisz zadbać, by móc wysyłać towary za granicę. Żeby usprawnić działania, postaw na rzetelnego partnera biznesowego, który nie tylko pomoże Ci uporać się z dostarczeniem towarów do odbiorców, ale również będzie służyć radą. Dzięki temu wchodzenie na rynki zagraniczne okaże się łatwiejsze.

Źródło: TOPLOGISTIC – korespondencja masowa

Zobacz również

Biznes

Baner  jest bardzo skutecznym i relatywnie tanim sposobem na reklamę. Banery wielkoformatowe są stosowane od wielu lat i nadal bardzo dobrze spełniają swoją funkcję,...

Life Style

Już sam fakt konieczności pożegnania bliskiego nie jest łatwy. Towarzyszy temu wiele trudnych emocji. To zresztą moment, do którego nie da się przygotować, ani...

Biznes

Wykorzystywane w działalności gospodarczej instalacje emitujące gazy i pyły mogą mieć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Nic więc dziwnego, że wymagają uzyskania stosownego pozwolenia....

Dom i ogród

Aranżacja małej kuchni wymaga odpowiedniego pomysłu oraz skrupulatnego planowania – zwłaszcza w kontekście wyboru mebli kuchennych. Współczesny rynek meblarski oferuje szereg praktycznych rozwiązań, które...

Copyright © 2020 Carrox Magazyn