Connect with us

Hi, what are you looking for?

Biznes

Gdy liczy się czas, postaw na sprawdzonego spedytora

1055544

Terminowość dostaw to jeden z tych elementów, które odgrywają kluczowe znaczenie we współczesnym handlu. Wytwórca, który chce odnieść sukces, musi o nią zadbać. Nie ma tutaj miejsca na eksperymenty. Gdy liczy się czas, współpraca z niezawodną i rzetelną firmą spedycyjną to gwarancja powodzenia przedsięwzięcia. Jak więc dokonać wyboru dobrego spedytora?

Szybkość i terminowość dostaw – jak wybrać firmę spedycyjną, która to zagwarantuje?

Przy wyborze produktów konsumenci zwracają uwagę nie tylko na ich jakość oraz dopasowanie do indywidualnych potrzeb, ale również czas dostawy. Jeśli chcesz zwiększyć konkurencyjność swojego biznesu, powinieneś zadbać o to, aby towary docierały do odbiorców jak najszybciej. Przełoży się to na większe zadowolenie wśród klientów.

Szybka, terminowa dostawa jest wypadkową wielu skoordynowanych w czasie czynności i procesów. Żeby ustrzec się błędów, organizację transportu warto zlecić profesjonalnemu spedytorowi. Dynamiczny rozwój rynku przewozowego sprawił, że funkcjonuje na nim wiele podmiotów świadczących usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne. Komu więc zaufać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze rzetelnego spedytora?

  1. Staż na rynku. Im dłużej dana firma spedycyjna działa, tym lepiej. Na podstawie długiego stażu możesz bowiem domniemywać, że podmiot zna prawidła rynku oraz wie, jak sprostać oczekiwaniom klientów i potrafi skutecznie reagować w sytuacjach kryzysowych. W przeciwnym razie nie utrzymałby się długo na rynku przewozowym. Panuje tutaj bowiem duża konkurencja. Znajomość rynku przekłada się na umiejętność wyboru odpowiedniego środka transportu i zaplanowania optymalnej trasy przejazdu, co przyspiesza realizację dostaw.
  1. Flota pojazdów. Im nowocześniejsza flota, tym lepiej. Nowe samochody rzadziej się psują. Najczęściej są również szybsze i dysponują nowoczesnymi systemami, które wspierają kierowcę podczas jazdy. Wszystko to usprawnia dostawę.
  1. Systemy zarządzania ładunkami i transportem. Profesjonalny spedytor będzie dysponował nowoczesnym systemem zarządzania ładunkami i transportem, który pozwoli przynajmniej częściowo zautomatyzować proces transportowy. Takie rozwiązanie przyspiesza zwłaszcza fazę planowania przewozu. Pozwala również zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni ładunkowej. Minimalizuje błędy ludzkie i usprawnia proces podejmowania decyzji. Wszystko to przekłada się na niższe koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Co ważne, nieterminowa dostawa nie oznacza wyłącznie dostawy spóźnionej. Za takową uznaje się również dostawę, która nastąpiła przed umówionym z odbiorcą terminem. W niektórych przypadkach nie prowadzi to do problemów, w innych jednak wiąże się z obowiązkiem magazynowania przedwcześnie dostarczonego ładunku – zwykle na koszt zleceniodawcy. Współpracując z profesjonalnym spedytorem, możesz tego uniknąć.

Jak zabezpieczyć się przed nieterminową dostawą?

Z uwagi na złożoność procesu transportowego nawet niewielkie niedociągnięcie może prowadzić do opóźnienia w dostawie. Ponadto, czas realizacji zamówienia może się wydłużyć w wyniku zdarzeń losowych, takich jak wypadek lub remonty dróg. Nie wszystko da się przewidzieć.

Zanim więc zdecydujesz się na współpracę z firmą spedycyjną, upewnij się, że podmiot wypłaci Ci odszkodowanie za poniesione straty. Sprawdź również, czy wysokość ewentualnej kary umownej za nieterminowość dostawy odpowiada Twoim oczekiwaniom. W ten sposób zabezpieczysz swoje interesy.

Sprawna organizacja transportu to klucz do zbudowania silnej pozycji rynkowej przedsiębiorstwa. Działanie na własną rękę nie zawsze przynosi pożądane skutki. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy spedycyjnej. To ważne zwłaszcza wtedy, gdy liczy się czas. Rzetelny podmiot dysponuje bowiem bogatym doświadczeniem, nowoczesną flotą i innowacyjnymi technologiami, co pozwala usprawnić proces dostawy i jest gwarancją, że odbiorca otrzyma przewożony ładunek w terminie.

Źródło: TRANSlogis – spedycja międzynarodowa

Zobacz również

Biznes

Baner  jest bardzo skutecznym i relatywnie tanim sposobem na reklamę. Banery wielkoformatowe są stosowane od wielu lat i nadal bardzo dobrze spełniają swoją funkcję,...

Biznes

Wykorzystywane w działalności gospodarczej instalacje emitujące gazy i pyły mogą mieć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Nic więc dziwnego, że wymagają uzyskania stosownego pozwolenia....

Dom i ogród

Gdy w końcu nadchodzi moment, kiedy zakupione mieszkanie jest gotowe i czeka na odbiór, wiele osób daje ponieść się emocjom. Starają się one szybko...

Dom i ogród

Aranżacja małej kuchni wymaga odpowiedniego pomysłu oraz skrupulatnego planowania – zwłaszcza w kontekście wyboru mebli kuchennych. Współczesny rynek meblarski oferuje szereg praktycznych rozwiązań, które...

Copyright © 2020 Carrox Magazyn