Connect with us

Hi, what are you looking for?

Dom i ogród

Szkło na podłodze? Tak, to możliwe!

Szkło jest uniwersalnym materiałem, który posiada wiele zastosowań praktycznych. Jest odpowiedni między innymi do wykańczania podłóg. Rozwiązanie to stosuje się nie tylko w nowoczesnych galeriach handlowych, biurowcach, ale także w przestrzeniach prywatnych – luksusowych domach i dwupoziomowych apartamentach.

Szklane podłogi

Surowiec, który jest wykorzystywany do podłóg szklanych, zostaje poddany odpowiednim procesom zabezpieczającym przed uszkodzeniami mechanicznymi. Do produkcji szklanych podłóg stosuje się wielowarstwowe, laminowane tafle w grubości 17, 24, 28, 32 lub 46 mm. Podłoga szklana zazwyczaj składa się z trzech warstw kafli połączonych ze sobą przy pomocy kilku folii z butyralu poliwinylu PVB. Dwie dolne tafle szkła są niehartowane lub poddane procesowi półhartowania. Natomiast warstwy zewnętrzne składają się wyłącznie ze szkła hartowanego.

Dla zwiększenia efektu dekoracyjnego można zastosować do produkcji podłóg szklanych kolorowe folie PVB. Umożliwiają one swobodne wkomponowanie podłogi w aranżację wnętrz, zarówno futurystycznych, awangardowych, jak i nowoczesnych.

Podłoga szklana może być pokryta warstwą antypoślizgową, którą nakłada się na jej górną warstwę. W rozwiązaniu tym stosuje się półprzezierność lub nieprzezierne emalie mineralne, które w trakcie procesu wypalania, w bardzo wysokiej temperaturze, uzyskują odpowiednią twardość i odporność na ścieranie, wynikające z codziennej, intensywnej eksploatacji podłogi ze szkła.

Gdzie można zamontować szklane podłogi?

Szklane podłogi posiadają krawędzie poddawane procesowi szlifowania lub polerowania. Jest to konieczne w celu usunięcia wszelkiego typu wypukłości, karbów i innych defektów. Pozwala to uniknąć ryzyko pękania szkła pod wpływem naprężeń termicznych lub mechanicznych.

Przygotowaną podłogę szklaną osadza się przy pomocy elastycznej uszczelki, która nie traci swoich pierwotnych właściwości, nawet po długim czasie eksploatowania powierzchni. Montaż szklanych podłóg odbywa się na uprzednio przygotowanej konstrukcji drewnianej, składającej się z belek lub stali.

Podłoga szklana może znajdować się nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz. W wielu luksusowych apartamentach i domach ten materiał wykorzystywany jest do wykonywania patio, tarasów i balkonów. W przypadku podłóg szklanych, które znajdują się na zewnątrz, kluczowe jest zabezpieczenie ich przed negatywnym działaniem wielu czynników atmosferycznych, szczególnie opadów deszczu i śniegu, a także gradobicia. Tego typu podłogi są dodatkowo zabezpieczone warstwą antypoślizgową, która umożliwia swobodne poruszanie się po powierzchni, nawet po intensywnych opadach deszczu czy śniegu, bez ryzyka niekontrolowanego poślizgnięcia się i upadku.

Podłogi ze szkła – odpowiednie do stylu klasycznego i nowoczesnego

Zastosowanie szkła do wykonania podłogi daje wiele możliwości aranżacyjnych. To materiał, który doskonale komponuje się z innymi elementami do wykańczania wnętrz biur, domów, apartamentów, a także galerii i centrów handlowych.

Szklane podłogi są cenione z uwagi na wysokie walory dekoracyjne. Specyficzny, a jednocześnie uniwersalny materiał, z jakiego są wykonane, pozwala na optyczne modelowanie przestrzeni, jej powiększanie i nadawanie jej nowoczesnego charakteru. Zaletą, którą wyróżniają się szklane podłogi jest fakt, iż doskonale wpasowują się one w minimalistyczny lub loftowy charakter wnętrza, świetnie podkreślają także purystyczne, wręcz surowe aranżacje.

Szklana podłoga może sprawdzić się także w klasycznie urządzonych pomieszczeniach. Istnieje możliwość stworzenia podłóg szklanych z efektem 3D, co pozwala na wykreowanie niebanalnego akcentu dekoracyjnego w domowym salonie czy nowoczesnym gabinecie biurowym.

Szklana podłoga to coraz częściej stosowane rozwiązanie, które można spotkać w nowoczesnych centrach handlowych, biurowcach i ekskluzywnych wnętrzach prywatnych. Odpowiednio dobrane szkło jest uniwersalnym materiałem, z którego obecnie wykonuje się bezpieczne, łatwe do czyszczenia i efektownie prezentujące się podłogi.

Źródło: Szklarz Warszawa – Obróbka szkła

Zobacz również

Biznes

Baner  jest bardzo skutecznym i relatywnie tanim sposobem na reklamę. Banery wielkoformatowe są stosowane od wielu lat i nadal bardzo dobrze spełniają swoją funkcję,...

Biznes

Wykorzystywane w działalności gospodarczej instalacje emitujące gazy i pyły mogą mieć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Nic więc dziwnego, że wymagają uzyskania stosownego pozwolenia....

Dom i ogród

Gdy w końcu nadchodzi moment, kiedy zakupione mieszkanie jest gotowe i czeka na odbiór, wiele osób daje ponieść się emocjom. Starają się one szybko...

Dom i ogród

Aranżacja małej kuchni wymaga odpowiedniego pomysłu oraz skrupulatnego planowania – zwłaszcza w kontekście wyboru mebli kuchennych. Współczesny rynek meblarski oferuje szereg praktycznych rozwiązań, które...

Copyright © 2020 Carrox Magazyn