Connect with us

Hi, what are you looking for?

Biznes

Sprężarka mobilna i stacjonarna – którą wybrać

Zakup kompresora przemysłowego powinien być poprzedzony dokładną analizą parametrów technicznych urządzenia. Kolejnym aspektem, który należy brać pod uwagę jest to, czy chce się posiadać sprężarki mobilne czy też stacjonarne. Sprzęt ten posiada bowiem swoje wady i zalety, które warto poznać przed wyborem konkretnego modelu kompresora.

Jakie zalety i wady mają stacjonarne kompresory przemysłowe?

Nowoczesne sprężarki stacjonarne są urządzeniami wydajnymi, bezawaryjnymi i wyróżniającymi się nowoczesną technologią wytwarzania. To sprzęt, który można dobrać do  indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, związanych z ilością wytwarzania sprężonego powietrza. Sprężarki stacjonarne są rozwiązaniem dedykowanym dla tych firm, które nie mają w planach częstej zmiany swojej lokalizacji czy też miejsca prowadzenia działalności usługowej czy produkcyjnej. Mankamentem posiadania sprężarek stacjonarnych jest fakt, iż urządzenia te nie mogą być przemieszczane w dowolnie wybrane miejsce. Oznacza to, iż firma musi nie tylko dysponować odpowiednim pomieszczeniem – sprężarkownią, ale jednocześnie oddzielić je od osób zatrudnionych na wybranych stanowiskach, aby hałas i ciepło generowane przez ten sprzęt nie obniżało komfortu pracy.

Czym są kontenerowe stacje sprężarek?

Przedsiębiorstwa, które często wykorzystują park maszynowy produkujący sprężone powietrze,  mogą zdecydować się na skuteczne i elastyczne rozwiązanie, którym są kontenerowe stacje sprężarek. Posiadają one wiele zalet. Przede wszystkim, trafiając do klienta, od razu są gotowe do działania. Nie ma potrzeby marnowania cennego czasu na ich instalację i sprawdzanie, czy wszystkie elementy i podzespoły są właściwie podłączone. Zaletą stacji sprężarek zabudowanych w kontenerach jest przede wszystkim to, że zbudowane są z kompresorów i urządzeń towarzyszących odpowiadających na indywidualne zapotrzebowanie zakładu. Kontenerowe stacje sprężarek mogą być wyposażone w dowolne kompresory – zarówno olejowe, jak i bezolejowe, działające ze stałą wydajnością czy zmiennoobrotowe.

Sprężarki AG Kompressoren zabudowane w kontenerach

W ofercie kompresorów zaliczanych do kategorii AG Kompressoren znajdują się sprężarki Smart, Focus czy KME-B i KME-C, a także bezolejowe Aquarius, które można bez problemu zabudować w kontenery i dostarczyć w miejsce wskazane przez klienta. Kontenerowe stacje sprężarek umożliwiają transportowanie tych urządzeń w trakcie zmiany lokalizacji firmy. Można je posadowić poza budynkiem zakładu, dzięki czemu nie zabierają miejsca w obiekcie i jednocześnie nie przeszkadzają w codziennej pracy. Zaletą kontenerowych stacji sprężarek jest również skuteczne odizolowanie personelu od generowanego przez urządzenia hałasu oraz rozwiązanie problemu nadmiernej emisji ciepła.

Jakie korzyści płyną z wykorzystania przewoźnych sprężarek powietrza?

Nowoczesne i niezawodne przewoźne sprężarki powietrza wyróżniają się łatwym manewrowaniem i kompaktowymi wymiarami oraz stosunkowo niewielką wagą. Wszystko to sprawia, że sprzęt ten może być wybierany nie tylko do celów profesjonalnych, ale także do użytku domowego. To urządzenia ze sprawnymi silnikami i innowacyjnymi rozwiązaniami, w postaci odpowiednio dobranych elementów składowych i części konstrukcyjnych. Przewoźne sprężarki powietrza, na przykład z serii COMPACK wyróżniają się relatywnie niskim poziomem hałasu i energooszczędnością. Są one gotowe do pracy w każdym miejscu, gdzie zachodzi potrzeba wykorzystywania medium. To urządzenia zoptymalizowane pod kątem ich bezpiecznego, bezproblemowego i szybkiego przemieszczania. Sprężarki mobilne posiadają wbudowane kółka, służące do ich sprawnego transportowania. Urządzenia dostępne są zazwyczaj w wersji bez i ze zbiornikiem.

Wybór sprężarki stacjonarnej lub mobilnej jest uzależniony od wielu czynników. Przedsiębiorstwo, które decyduje się na zakup nowego sprzętu, powinno brać pod uwagę to, czy posiada odpowiednią ilość miejsca na sprężarkownię oraz specyfikę działalności.

Źródło: Almig – kompresory i sprężarki powietrza

Zobacz również

Biznes

Baner  jest bardzo skutecznym i relatywnie tanim sposobem na reklamę. Banery wielkoformatowe są stosowane od wielu lat i nadal bardzo dobrze spełniają swoją funkcję,...

Life Style

Już sam fakt konieczności pożegnania bliskiego nie jest łatwy. Towarzyszy temu wiele trudnych emocji. To zresztą moment, do którego nie da się przygotować, ani...

Biznes

Wykorzystywane w działalności gospodarczej instalacje emitujące gazy i pyły mogą mieć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Nic więc dziwnego, że wymagają uzyskania stosownego pozwolenia....

Dom i ogród

Aranżacja małej kuchni wymaga odpowiedniego pomysłu oraz skrupulatnego planowania – zwłaszcza w kontekście wyboru mebli kuchennych. Współczesny rynek meblarski oferuje szereg praktycznych rozwiązań, które...

Copyright © 2020 Carrox Magazyn