Connect with us

Hi, what are you looking for?

Biznes

Gdzie stosuje się ochraniacze na buty i dlaczego? 

Istnieją przepisy regulujące zasady stosowania ochraniaczy na buty. Korzystanie z tego typu wyrobów jest coraz powszechniejsze i obowiązuje nie tylko w zakładach przemysłowych czy wytwórczych, ale również w wielu instytucjach publicznych. 

Kiedy stosuje się ochraniacze na buty?

Stosowanie ochraniaczy na buty jest uwarunkowane dwoma podstawowymi przesłankami. Po pierwsze, jest to funkcjonalne i łatwe do zakładania i zdejmowania zabezpieczenie obuwia przed poważnym uszkodzeniem. Ochraniacze na buty chronią przed zabrudzeniem mogącym uszkodzić materiał, obcas czy podeszwę. Prawidłowo założone ochraniacze na buty izolują stopę i dolną część nóg przed zamoczeniem. Po drugie, wyroby z folii izolują buty od podłoża, eliminują problem zabrudzenia podłóg i zapobiegają wnoszeniu chorobotwórczych mikroorganizmów na podeszwach.

Zabezpieczenie obuwia prawidłowo dobranymi ochraniaczami jest zalecane w razie poruszania się po zanieczyszczonym podłożu, gdzie mogą pozostawać resztki związków chemicznych lub różnych substancji.

Placówki, w których wymagane jest noszenie ochraniaczy na obuwie

Artykuły BHP, do których zaliczają się ochraniacze na obuwie, są wymagane w instytucjach i placówkach publicznych, w których może dojść do zabrudzenia podłogi i wniesienia na podeszwach szkodliwych dla zdrowia i życia mikroorganizmów. Zakładanie ochraniaczy na buty jest wymagane w ośrodkach związanych z ratowaniem i ochroną zdrowia oraz życia, w miejscach o zwiększonym rygorze sanitarnym, gdzie konieczne jest zachowanie szczególnej czystości, czyli w: punktach diagnostycznych, ambulatoriach i gabinetach zabiegowych, w których przebywają pacjenci niehospitalizowani.

Rodzaje materiałów, z których wykonane są ochraniacze na buty

Foliowe ochraniacze na buty są wymagane w placówkach oświatowych, w szpitalach czy w niektórych zakładach przemysłowych. Oprócz wyrobów z folii dostępne są ochraniacze z flizeliny lub folii polietylenowej PE. Mają zastosowanie w: zakładach farmaceutycznych, branży telekomunikacyjnej, serwerowniach. To miejsca, gdzie wymagana jest bezwzględna czystość.

Zabezpieczeniem obuwia i stóp są także nastopniki spawalnicze uszyte ze skór naturalnych dwoinowych i licowych. Przydają się w przemysłach: ciężkim, hutniczym, metalurgicznym oraz przy pracach spawalniczych jako zabezpieczenie dolnej części nóg i obuwia.

Foliowe lub skórzane ochraniacze to skuteczne zabezpieczenie przed ryzykiem uszkodzenia butów. 

Źródło: Glovex – sklep BHP

Zobacz również

Biznes

Baner  jest bardzo skutecznym i relatywnie tanim sposobem na reklamę. Banery wielkoformatowe są stosowane od wielu lat i nadal bardzo dobrze spełniają swoją funkcję,...

Biznes

Wykorzystywane w działalności gospodarczej instalacje emitujące gazy i pyły mogą mieć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Nic więc dziwnego, że wymagają uzyskania stosownego pozwolenia....

Dom i ogród

Gdy w końcu nadchodzi moment, kiedy zakupione mieszkanie jest gotowe i czeka na odbiór, wiele osób daje ponieść się emocjom. Starają się one szybko...

Dom i ogród

Aranżacja małej kuchni wymaga odpowiedniego pomysłu oraz skrupulatnego planowania – zwłaszcza w kontekście wyboru mebli kuchennych. Współczesny rynek meblarski oferuje szereg praktycznych rozwiązań, które...

Copyright © 2020 Carrox Magazyn