Connect with us

Hi, what are you looking for?

Biznes

Gdzie stosuje się ochraniacze na buty i dlaczego? 

Istnieją przepisy regulujące zasady stosowania ochraniaczy na buty. Korzystanie z tego typu wyrobów jest coraz powszechniejsze i obowiązuje nie tylko w zakładach przemysłowych czy wytwórczych, ale również w wielu instytucjach publicznych. 

Kiedy stosuje się ochraniacze na buty?

Stosowanie ochraniaczy na buty jest uwarunkowane dwoma podstawowymi przesłankami. Po pierwsze, jest to funkcjonalne i łatwe do zakładania i zdejmowania zabezpieczenie obuwia przed poważnym uszkodzeniem. Ochraniacze na buty chronią przed zabrudzeniem mogącym uszkodzić materiał, obcas czy podeszwę. Prawidłowo założone ochraniacze na buty izolują stopę i dolną część nóg przed zamoczeniem. Po drugie, wyroby z folii izolują buty od podłoża, eliminują problem zabrudzenia podłóg i zapobiegają wnoszeniu chorobotwórczych mikroorganizmów na podeszwach.

Zabezpieczenie obuwia prawidłowo dobranymi ochraniaczami jest zalecane w razie poruszania się po zanieczyszczonym podłożu, gdzie mogą pozostawać resztki związków chemicznych lub różnych substancji.

Placówki, w których wymagane jest noszenie ochraniaczy na obuwie

Artykuły BHP, do których zaliczają się ochraniacze na obuwie, są wymagane w instytucjach i placówkach publicznych, w których może dojść do zabrudzenia podłogi i wniesienia na podeszwach szkodliwych dla zdrowia i życia mikroorganizmów. Zakładanie ochraniaczy na buty jest wymagane w ośrodkach związanych z ratowaniem i ochroną zdrowia oraz życia, w miejscach o zwiększonym rygorze sanitarnym, gdzie konieczne jest zachowanie szczególnej czystości, czyli w: punktach diagnostycznych, ambulatoriach i gabinetach zabiegowych, w których przebywają pacjenci niehospitalizowani.

Rodzaje materiałów, z których wykonane są ochraniacze na buty

Foliowe ochraniacze na buty są wymagane w placówkach oświatowych, w szpitalach czy w niektórych zakładach przemysłowych. Oprócz wyrobów z folii dostępne są ochraniacze z flizeliny lub folii polietylenowej PE. Mają zastosowanie w: zakładach farmaceutycznych, branży telekomunikacyjnej, serwerowniach. To miejsca, gdzie wymagana jest bezwzględna czystość.

Zabezpieczeniem obuwia i stóp są także nastopniki spawalnicze uszyte ze skór naturalnych dwoinowych i licowych. Przydają się w przemysłach: ciężkim, hutniczym, metalurgicznym oraz przy pracach spawalniczych jako zabezpieczenie dolnej części nóg i obuwia.

Foliowe lub skórzane ochraniacze to skuteczne zabezpieczenie przed ryzykiem uszkodzenia butów. 

Źródło: Glovex – sklep BHP

Zobacz również

Biznes

Baner  jest bardzo skutecznym i relatywnie tanim sposobem na reklamę. Banery wielkoformatowe są stosowane od wielu lat i nadal bardzo dobrze spełniają swoją funkcję,...

Biznes

Wykorzystywane w działalności gospodarczej instalacje emitujące gazy i pyły mogą mieć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Nic więc dziwnego, że wymagają uzyskania stosownego pozwolenia....

Life Style

Już sam fakt konieczności pożegnania bliskiego nie jest łatwy. Towarzyszy temu wiele trudnych emocji. To zresztą moment, do którego nie da się przygotować, ani...

Biznes

Instalacje gazów medycznych w placówkach opieki zdrowotnej i szpitalach ratują życie i stanowią kluczowy element opieki nad pacjentem. Jednym z wymaganych obowiązków pracowników opieki zdrowotnej...

Copyright © 2020 Carrox Magazyn